Asset Publisher Asset Publisher

100 milionów drzew do 2017 roku

Akcja edukacyjna „100 milionów drzew do 2017 roku” organizowana jest przez Ogólnoświatową Wirtualną Szkołę Environmental Online ENO

ENO powzięło zobowiązanie na Szczycie Narodów Zjednoczonych w Rio w 2012 roku o posadzeniu 100 milionów drzew do 2017 roku. Projekt ma na celu sadzenie rodzimych gatunków drzew. Lasy Państwowe na zaproszenie Ministra Środowiska, włączyły się w ten projekt.

08 kwietnia Nadleśnictwo Lipka zorganizowało akcję sadzenia drzewna terenie Leśnictwa Górzno. Do pracy stawiło się 46 osób, główną "siłą roboczą" byli uczniowie klas II Gimnazjum w Radawnicy, byli również przedstawiciele samorządu Gminy Złotów oraz leśnicy. Razem posadzono 1200 szt sadzonek sosny dwuletniej.


Fot. Piotr Wandas

Kolejną grupą, która włączyła się do akcji byli przedszkolaki. Tym razem sadziliśmy sadzonki jednoroczne sosny zwyczajnej na terenie Leśnictwa Białobłocie. Do pracy ochoczo zabrały się dzieci z grupy "Zające" Przedszkola Gminnego w Lipce. W sile szesnaścioro bardzo pracowitych przedszkolaków oraz trzech pań opiekunek i pomocy pracowników Służby Leśnej posadziliśmy łącznie 101 szt sadzonek.


Fot. Piotr Wandas

W piątek 15 kwietnia na terenie Nadleśnictwa Lipka posadzono kolejne sadzonki w ramach akcji 100 milionów drzew do 2017 roku, tym razem do akcji włączyli się członkowie Polskiego Towarzystwa Leśnego Koła przy Nadleśnictwie Lipka. Posadzono łącznie 305 szt drzew i krzewów. W sadzeniu uczestniczyło łącznie 35 osób w tym 15 członków PTL oraz ich rodziny.