Lista aktualności Lista aktualności

Wróciły rybołowy!

Wkrótce rozpoczniemy tegoroczną, internetową transmisję z ptasiego domu.

Minęła smutna, deszczowa jesień. Pożegnaliśmy mroźną, śnieżną i przeciągającą się zimę. Zapowiedź wiosny przyniósł na swoich skrzydłach Szuwarek już w zeszłym tygodniu, tj. w czwartek 16.03.2017 r.

Od razu zaczął robić wiosenne porządki, żeby wszystko było idealnie przygotowane na powrót RoSzponki. W tym roku nasza para rybołowów dorobiła się wspaniałego trawnika. Możliwe, że prace porządkowe trochę Szuwarka przytłoczyły, bo w poniedziałek spadł śnieg i wszystko mu się przeciągnęło…

Ale nie ma tego złego…, RoSzponka wróciła z afrykańskich wojaży i zaakceptowała gniazdo, w które tyle pracy włożył Szuwarek.

Jak wygląda codzienne życie rybołowów, jednych z najrzadziej występujących ptaków szponiastych w naszym kraju? Jakie są ich zwyczaje, co jedzą, jak ze sobą rozmawiają? Jak wyglądają pisklęta rybołowów, co porabiają, kiedy rodzice są poza gniazdem, czy broją tak jak nasze dzieci?

Przeżywaj z nami oczekiwanie na pierwsze jajko i na wyklucie się piskląt. Oglądaj ich wzloty i upadki, odwiedziny niecodziennych gości czy wspólne posiłki.

Już niebawem ruszamy z transmisją na żywo! To już czwarty sezon transmisji online z Nadleśnictwa Lipka, gdzie rybołowy gnieżdżą się na słupie wysokiego napięcia.


Polecane artykuły Polecane artykuły