Lista aktualności Lista aktualności

Tradycyjne sady przydomowe - warsztaty

Warsztaty organizowane przez Koło PTLu przy Nadleśnictwie Lipka spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem.

Szczerze mówiąc frekwencja przerosła nasze oczekiwania i byliśmy pełni obaw czy organizacyjnie uda się przeprowadzić warsztaty. Nasze obawy prysły po kilku pierwszych minutach zajęć. Zaproszony specjalista od starych odmian drzew i krzewów owocowych Pan Grzegorz Hodun tak interesująco prowadził warsztaty, że nie było mowy o jakimkolwiek dyskomforcie. Wszyscy uczestnicy szkolenia a było ich 69 osób z dużym zainteresowaniem wysłuchali informacji na temat starych odmian drzew owocowych, projektowania i zakładania tradycyjnych sadów przydomowych a także sposobie rozmnażania czy cięcia drzew .

Wszystkie informacje przekazywane przez prowadzącego były bogato ilustrowane w formie prezentacji multimedialnej ze zdjęciami.

Uczestnicy, którzy przywieźli jabłka ze swoich sadów mieli możliwość rozpoznania odmian tych owoców.

Na warsztaty zaprosiliśmy członków PTLu ze wszystkich kół Oddziału Nadnoteckiego, w zajęciach wzięło udział łącznie 46 członków naszego stowarzyszenia. Po licznych wnioskach po tym szkoleniu uznaliśmy, że zasadne byłoby zorganizowanie wiosennego spotkania z warsztatami na temat szczepienia drzew owocowych, cięcia drzew i praktycznego zakładania sadów tradycyjnych.


Polecane artykuły Polecane artykuły