Lista aktualności Lista aktualności

Przygotowujemy ponowną transmisję z gniazda rybołowów z Lipki.

Przyroda nie znosi pustki, a zeszłoroczne obserwacje rybołowów wokół gniazda, którego transmitowaliśmy online obraz do 2019 roku, spowodowały, że podjęliśmy decyzję – wracamy z transmisją z lipkowskiego gniazda.

W walentynkowy, piękny dzień rozpoczęliśmy prace związane z montażem kamery. To zawsze musi być mocno skoordynowana akcja – działamy w końcu na słupie linii energetycznej! Dlatego najpierw wykwalifikowane służby zgłaszają do #PSE, która jest właścicielem linii, jej wyłączenie i dopiero, gdy cała sytuacja na miejscu jest bezpieczna mogliśmy przystąpić do działania. Sam montaż kamery przebiegł w zasadzie bezproblemowo – po zamontowaniu sprawdzona została jakość obrazu i dźwięku, wiemy, że wszystko jest w najlepszym porządku.

Pozostaje nam tylko czekać na przylot rybołowów. Poprzednia para, RoSzponka i Szuwarek, przylatywała około 20 marca, miejmy nadzieję, że i w tym roku około pierwszego dnia wiosny będziemy mogli cieszyć się z widoku choćby jednego ptaka na gnieździe. Jeśli tak się stanie, transmisję obrazu z gniazda będzie można śledzić na kanale YouTube Lasów Państwowych oraz na profilu RybołowyOnline – już dziś serdecznie wszystkich do tego zachęcamy!


Polecane artykuły Polecane artykuły