Lista aktualności Lista aktualności

Nowy obiekt turystyczny na mapie Nadleśnictwa Lipka

W dniu 30 września oddaliśmy do użytku publicznego nowy obiekt – czatownię ornitologiczną.

Jest to efekt współpracy naszego Nadleśnictwa i Fundacji ENEA. Czatownia ustawiona została w leśnictwie Biskupice, nad Zalewem Grudniańskim. To drugi tego typu obiekt na terenie RDLP w Pile. Założeniem tego projektu było to, żeby stworzyć miejsce, z którego korzystać będą mogli entuzjaści fotografii przyrodniczej, obserwatorzy przyrody, szczególnie tzw. birdwatchingu. Czatownia znajduje się na lekkiej skarpie nad Zalewem, z szerokim widokiem na taflę wody. Z tego miejsca oglądać będzie można ptactwo wodno-błotne, ptaki szponiaste, w tym oczywiście rybołowa. Sama wiata oddalona jest około 150 m. od istniejącego parkingu wędkarskiego.

Lokalizacja czatowni:

Na otwarciu czatowni obecni byli przedstawiciele Lasów Państwowych, Fundacji ENEA, lokalni fotografowie i przedstawiciele mediów. Przy okazji tego wydarzenia odbyły się warsztaty fotografii przyrodniczej, które poprowadził ceniony fotograf natury – Pan Hubert Gajda. W czasie warsztatów dowiedzieliśmy się jak zacząć przygodę z fotografią, czym się kierować przy wyborze miejsca na najlepsze ujęcia i jakich zasad się trzymać, by fotki były wyjątkowe, ale na naszym działaniu nie ucierpiała przyroda.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do korzystania z czatowni ornitologicznej i dzielenia się z nami fotografiami, które z niej uda się wykonać!


Polecane artykuły Polecane artykuły